Sitene Ekle | Üye Kayıt | Üye Giriş | Künye | İletişim |
MOBİL  |  REHBER  | 
  Haber Detayı

Güncel Haber ve duyurularGÜNCEL: Kadın Girişimciler Kadına Şiddete Dikkat Çekti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Ka...


Tarih: 05.12.2017 Saat: 15:46

Yazı Boyutu - 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Karaoğlanlı Mahallesi’nde ‘Kadına Şiddete Hayır’ konulu eğitim toplantısı düzenledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Karaoğlanlı Mahallesi’nde düzenledikleri ‘Kadına Şiddete Hayır’ konulu eğitim toplantısında kadına uygulanan şiddette dikkat çektiler.

TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği, Manisa Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü (ŞÖNİM), Manisa Barosu’nun işbirliği ile Türk Kadınlar Birliği ve Kadın Kooperatiflerinin katılımlarıyla düzenlenen toplantıda Karaoğlanlı Mahallesi’ndeki kadınlara, Avukat Zahide Güldane Dörtbudak ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Ezgi Köybulan kadınların şiddet gördükleri takdirde izlemeleri gereken yasal hakları ile Manisa Şiddet Önleme ve İzleme Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgilendirilmede bulundular.

Toplantının açılışında konuşan TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy, son yıllarda ülkemizde kadına şiddetin sayısının korkunç boyutlara ulaştığını belirterek, ‘Şiddetin kadını erkeği olmaz. Her türlü şiddete karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ne yazık ki ülkemizde kadına şiddetin sayısı son yıllarda inanılmaz rakamlara ulaştı. Sadece bu yılın ilk 9 ayında 198 kadın, en yakınları, eşi, ağabeyi, babası, oğlu tarafından öldürüldü. Kadına reva görülen şiddetin günümüzde artarak devam etmesi bütün toplumu kaygılandırmaktadır. Bu ülkemiz için utanç verici bir tablodur. Bu tabloyu değiştirmenin de en önemli yolunun eğitimden geçtiğini düşünüyoruz. Bu yüzden bugün Karaoğlanlı Mahallesi’nde yaşayan kadınlarımız ile bir araya gelmek istedik. Onlarda bizleri misafir ettiler. Buraya geldiğimizde eğitimin sadece kadınlara değil, erkeklere de verilmesi gerektiğini düşündük. Mahallemizin erkeklerini de toplantımıza davet ettik. Onlarda bizlerle beraberler. Hep birlikte bu tür eğitimlerden alacağımız bilgileri, dışarıda yakınlarımıza arkadaşlarımıza anlatarak kadına şiddete dur demeliyiz diye düşünüyorum. Ben konuşmamı fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü konunun uzmanı avukatımız ve eğitmeniz bizlere kadına şiddet nasıl önlenebilir, bununla birlikte şiddet gören kadının yasal hakları nelerdir ve ŞÖNİM’in çalışmaları hakkında detaylı bilgeler verecekler’ diye konuştu.

Konuşmanın ardından söz alan Sosyal Hizmetler Uzmanı Ezgi Köybulan Manisa Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nin çalışmaları ve kadınların şiddete uğradıklarında ya da uğrama tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarında yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Toplantının bir diğer konuşmacısı Avukat Zahide Güldane Dörtbudak ise, Aile içi şiddette Türk Ceza Kanununa giren suçlar ve tedbir yönetimleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular konuşmacılar tarafından cevaplandırıldı.

TOBB Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nilgün Aksoy, Başkan Yardımcısı Sevil Önol, Kurul Üyeleri Yasemen Karanfilci ve Erdem Kutlar, toplantının sonun da konuşmacılar Avukat Zahide Güldane Dörtbudak ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Ezgi Köybulan’a günün anısına hediye takdiminde bulundular.
590


Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

FaceBook BlinkList del.icio.us Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG TWITTER"GÜNCEL: Kadın Girişimciler Kadına Şiddete Dikkat Çekti" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Başlangıç
  
Yorumlar yazarlarına aittir. Yorum İçeriklerinden gazetemizin bir sorumluluğu yoktur.

E-Manisa.Com Sitesi'nde yayınlanan bütün yazı,haber, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve sair konuların her türlü telif hakkı Perçiner İnşaat Tar. Hay. ve Bilgisayar Paz. Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Haber Detayı
 
Şehit Aileleri ve Gazil..
 Vali Deniz'e Hayırlı Ol..
 Vali Deniz, Tarihi ve K..
 CHP İl Yönetiminden Val..
 Manisa Tabip Odası Yöne..
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


GÜNCEL HABERLER          TümüTEKNOLOJİ HABER          TümüEKONOMİ HABER             Tümü

  Vali Deniz, Soma Kaymakamlı...
  'Evlilik Öncesi Eğitim 2017...
  İçişleri Bakanlıü İZDES Hey...
  Vali Deniz, MESO Yönetimini...
  Madeni Sanatkalr Odası'ndan...

  MAGİAD’tan Yerli ve Milli Z...
  Vestel Teknolojisine CES’te...
  Büyükşehir Yenilenebilir En...
  Vestel’den Engelli Hayvanla...
  Teknokent'te Konvansiyonel ...

  Manisa Ekonomisi Masaya Yat...
  Manisa Vergi Dairesi Başkan...
  Mahfi Eğilmez'in Sunumuyla ...
  Elektriğe Zam Geldi ...
  Doğalgaza Tekrar Zam Geldi...
SPOR HABERLERİ            TümüMAGAZİN HABER              TümüSAĞLIK HABERLERİ          Tümü

  Manisa BBSK, Sivas’ta 3 Pu...
  Dev Adamlar Bandırma’da Gal...
  Akhisarspor: 0 - Standart L...
  Büyükşehir’in Judocularında...
  Sporculara Tütütnün Zararla...

  Alaşehir Belediyesi’nden Mu...
  Turgutlu’da Unutulmaz THM K...
  Uçurtmanın Kuyruğu, Salihli...
  Manisalılar ‘İkinci Bahar’ ...
  Cumhuriyet Coşkusu Gece de ...

  An İle Yarışanlardan Büyükş...
  Geleceğin Sporcularına Tekn...
  Omurilik Felçliler İlk Adım...
  Yağmur Çamur Demediler, Diy...
  Bakırlıoğlu, 'Aile Hekimliğ...
| Anasayfa | Rehber | Foto Galeri| İletişim | Sitene Ekle |
Manisa Haber Portalı Kuruluş Tarihi: 08-08-2004
Hosting: TCDNS.COM
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.

döviz kuru