Sitene Ekle | Üye Kayıt | Üye Giriş | Künye | İletişim |
MOBİL  |  REHBER  | 
  Haber Detayı

Belediye Hizmet ve DuyurularıBELEDİYE: Şehzadeler’de Ramazan Bereketli Geçiyor

Şehzadeler Belediyesinin girişimleri ve hayırsever iş adamı Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam’ın destekleri ile Karaağaçlı Mahallesi...


Tarih: 10.06.2018 Saat: 20:46

Yazı Boyutu - 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehzadeler Belediyesinin girişimleri ve hayırsever iş adamı Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam’ın destekleri ile Karaağaçlı Mahallesine kazandırılacak olan İlk Okul binasının temeli atıldı. Okul binasının yapım çalışmalarının önümüzdeki eğitim – öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Şehzadeler Belediyesinin girişimleri ile Karaağaçlı Mahallesine kazandırılan İlk Okul binasında çalışmalar başladı. Hayırsever iş adamı Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam’ın destekleri ile yapılacak olan okul inşaatında temeller atıldı. Karaağaçlı Mahallesinde düzenlenen törene AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve vatandaşlar katıldı.

Yapılacak olan okul binası ile birlikte Karaağaçlı Mahallesinin büyük bir sorunun çözüme kavuşacağını ifade eden Başkan Çelik “Karaağaçlı Mahallemizin büyük bir ihtiyacı olan bir okul binasının çözülme noktasına gelmesi bizleri çok mutlu ediyor. Mahallemizde bir okul ihtiyacı vardı. Bunun giderilmesi için yoğun bir mesai harcadık. Karaağaçlı’nın bir evladı olan Milletvekilimiz Murat Baybatur ve Kaymakamımız ile birlikte birçok toplantılar gerçekleştirdik ve iş adamlarımız ile bir araya geldik. Karaağaçlı Mahallemize kazandıracağımız okul projemizden bahsettik ve destek talebinde bulunduk. Ancak iş adamlarımızdan bir tanesi bu okulun yapımını biz tek başımıza üstlenebiliriz ve bu şekilde ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz şehrimize borcumuzu da ödeme imkânımız olur dedi. Değerli Kadir Murat Çam ve Teleset Grubu bu işin yapımını tek başına üstlendiler. Bu noktada hayırseverimiz Murat Çam ve Teleset grubuna çok teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları bu hayır ile ülkemizin geleceğine yatırım yapıyorlar” dedi

“OKUL SON SİSTEM VE MODERN OLACAK”

Okulun yapım çalışmaların bazı engeller nedeni ile biraz gecikmeli olarak başladığını ifade eden Başkan Çelik “Okulumuzun yapımı ile ilgili tüm çalışmalarımızı tamamlamıştık ancak bir takım bürokratik engeller vardı. Onu da yaptığımız çalımalar ile çözüme kavuşturduk. Gerekli imar düzenlemelerini de tamamladık. Yapılacak olan bina toplamda 3 katlıdır. İlk katta 1 adet çok amaçlı salon, bir adet beden eğitimi ve spor salonu olacak. Diğer iki katta da 8 adet derslik, 1 adet görsel sanatlar atölyesi, 1 adet Müzik sınıfı, 1 adet fen sınıfı, 1 adet kütüphane, 1 araç gereç odası, 1 kantin, rehberlik, idari personel odaları ve öğretmenler odası olacaktır. Binamızın toplam kapalı alanı 2493 metrekare olacak. Yapılacak olan okulumuz son sistem her şeyin bulunduğu bir okul olacaktır. Okulun yapımında katkısı olan değerli hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR”

Teleset Şirketler Grubu olarak en iyi yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu bilerek hareket ettiklerini ifade eden Teleset Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Murat Çam “Bir şirket olarak ülkemizin geleceğinin eğitimden geçtiğinin bilincinde bir şirketiz. Bu neden böylesine anlamlı bir yatırımı hiç düşünmeden değerli Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız çağrısına anında cevap verdik ve yola koyulduk. Oklumuzun çalışmalarına çok önceden başladık. Belki bugün açılışını yapacağımız okulumuzda bürokratik engeller ve daha güzel bir okul olmasını istememiz nedeni ile bugün temelini atıyoruz. İnşallah tamamlandığında Karaağaçlı a yaşayan vatandaşlarımıza çok bir okul hediye etmiş olacağız. Bu güzel eğitim yuvasında vatanına milletine bağlı hayırlı evlatlar yetişecek” dedi.

“KARAAĞÇLI’NIN GELECEK 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Yapılacak olan okul binası ile birlikte Karaağaçlı Mahallesinin gelecek 30 yıllık sorununun çözüleceğini ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Karaağaçlı Mahallemize kazandıracağımız güzel bir çalışma için yola çıktık. Yol çıktığımızda Mahallemizde yaşayan hayırseverlerimizin katkısıyla bu okulu yapmayı hedefliyorduk. Ancak Murat Bey okulun tüm masraflarını kendilerinin üstlenebileceğini bize ifade etti. Bu güzel okulumuza tamamlandıktan sonra da Murat Çam’ ın şirketi olan Teleset İlk Okulu ismini vermeyi düşünüyoruz. Bu okulumuzun projesini hazırlarken mimarlarımız biraz büyük bir okul çizimi yaptılar. Okulumuz nüfus yoğunluğunu göz önüne aldığımızda gelecek 30 yıl boyunca Mahallemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede bir okul olacak” dedi.

“KARAAĞAÇLI TÜM HİZMETLERİ EN İYİ ŞEKİLDE ALIYOR”

Karaağaçlı Mahallesinin gereken tüm hizmetleri en iyi şekilde aldığını ifade eden AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur “Okulumuzun yapımını üstlenen hayırseverimiz Murat Çam Bey’e çok teşekkür ediyorum. Okul için biz ilk toplantımızı yaptığımızda Murat Bey tüm masrafı biz karşılayabiliriz diyerek kendi imkânlarını ve gücünü okulumuz için seferber etmiştir. Şehzadeler Belediyemiz Karaağaçlı Mahallemize birçok hizmeti yapmıştır. Parke taşı çalışmalarından yeni park yapımlarına kadar birçok hizmeti buranın bir evladı olarak bende yakından takip ediyorum. Karaağaçlı ’ya gelirken hemen giriş kısmında yapımı devam eden düğün salonunu da inceleme fırsatım oldu. Birçok Mahallede yapılan bu tür salonların yapımını da biliyor ve görüyorum ki Karaağaçlı Mahallemizde yapılanın çok farklı ve daha büyük bir salon. Karaağaçlı Mahallemize yapılan tüm hizmetler nedeni ile Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler bu toprakların çocuklarıyız, Manisamızın ve ülkemizin daha güzel yarınlara kavuşması için elimizden gelen neyse hiç çekinmeden yapmaya hazırız” dedi. Törenin ardından Baybatur ve beraberindeki heyet Mahalle Meydanında Şehzadeler Belediyesi tarafından kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte iftar açtılar.
268


Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

FaceBook BlinkList del.icio.us Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG TWITTER"BELEDİYE: Şehzadeler’de Ramazan Bereketli Geçiyor" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Başlangıç
  
Yorumlar yazarlarına aittir. Yorum İçeriklerinden gazetemizin bir sorumluluğu yoktur.

E-Manisa.Com Sitesi'nde yayınlanan bütün yazı,haber, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve sair konuların her türlü telif hakkı Perçiner İnşaat Tar. Hay. ve Bilgisayar Paz. Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Haber Detayı
 
Yunusemre’de Kar Mesais..
 Başkan Ergün’den Aşırı ..
 Büyükşehir’den Dolandır..
 Büyükşehir’den Afet Böl..
 Şehzadeler Sokak Hayvan..
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


GÜNCEL HABERLER          TümüTEKNOLOJİ HABER          TümüEKONOMİ HABER             Tümü

  Çocuk İşçiliği İle Gönül El...
  İl Spor Güvenlik Kurulu Top...
  Zirai Don Tehlikesine Dikka...
  Vali Deniz, Manisa 2013 Eği...
  Ege Denizi’nde Kuvvetli Fır...

  MAGİAD’tan Yerli ve Milli Z...
  Vestel Teknolojisine CES’te...
  Büyükşehir Yenilenebilir En...
  Vestel’den Engelli Hayvanla...
  Teknokent'te Konvansiyonel ...

  Manisa Ekonomisi Masaya Yat...
  Manisa Vergi Dairesi Başkan...
  Mahfi Eğilmez'in Sunumuyla ...
  Elektriğe Zam Geldi ...
  Doğalgaza Tekrar Zam Geldi...
SPOR HABERLERİ            TümüMAGAZİN HABER              TümüSAĞLIK HABERLERİ          Tümü

  Zonguldak Kömürspor: 0 - Ma...
  Manisaspor: 0 - Sarıyer: 4 ...
  Dev Adamlar Ankara’da Mağlu...
  Manisa BBSK'da Zonguldak Ma...
  Akhisarspor: 1 - Beşiktaş: ...

  Konservatuvardan Halk Müziğ...
  Eski Manisa Fotoğrafları Se...
  Yunusemre TSM Korosundan Ye...
  Yunusemre’de Bin 500 Çift M...
  Yunusemre TSM Korosundan Ye...

  Büyükşehir'den Çölyak Hasta...
  Şehzadeler’in Evde Bakım Hi...
  Şehir Hastanesi’nde Asfalt ...
  Büyükşehir’in Evde Bakım Zi...
  An İle Yarışanlardan Büyükş...
| Anasayfa | Rehber | Foto Galeri| İletişim | Sitene Ekle |
Manisa Haber Portalı Kuruluş Tarihi: 08-08-2004
Hosting: TCDNS.COM
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.

döviz kuru