Sitene Ekle | Üye Kayıt | Üye Giriş | Künye | İletişim |
MOBİL  |  REHBER  | 
  Haber Detayı

CBÜ HaberleriCBÜ HABER: MCBÜ'de Bayramlaşma Töreni

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, MCBÜ akademik ve idari personeli ile 12 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen kur...


Tarih: 13.06.2018 Saat: 11:52

Yazı Boyutu - 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, MCBÜ akademik ve idari personeli ile 12 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen kurumsal bayramlaşmada bir araya geldi. Manisa Şehzadeler Yerleşkesi Sosyal Tesisleri, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Dumanlıdağ
Restoran ve Uncubozköy Sağlık Yerleşkesi Başhekimlik Binası Personel Yemekhanesinde düzenlenen bayramlaşmalara; Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Elvan Sayıt Bilgin ve Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu, Genel Sekreter Ali Emirosmanoğlu, akademik ve idari personel katıldı.

Akademik ve idari personelin yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma törenlerinde birer konuşma yapan Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, bayramlaşma törenlerine katılımlarından dolayı akademik ve idari personele teşekkür ederek, “Sevgili mesai arkadaşlarım ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin çok değerli akademik ve idari personeli, bugün tekrar bir bayramlaşma vesilesiyle bir araya geldik.

Değerli arkadaşlarım, bizim toplumumuzda dini ve milli bayramlarımızın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bayramlar bizi buluşturuyor ve kaynaştırıyor. Dolayısıyla bizim dayanışma içinde, güçlü, birbirine sahip çıkan ve değer veren bir millet olmamızda, dini ve milli bayramlarımız çok büyük önem arz ediyor” dedi.

“Bu bayramlaşma vesilesiyle ben de bazı duygu ve düşüncelerimi ifade etme, size aktarma, sizinle paylaşma imkânını buluyorum” diyen Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, üniversitedeki gelişmelere değinerek, “Üniversitemiz 26. yılını idrak ediyor ve çok olumlu bir ilerleme, gelişme gösteriyor. Üniversitemizin eksikliklerini hızla gidermeye çalışıyoruz. Hepimiz Üniversitemizin mensupları olarak, bu kuruma ait bireyler olarak; gayretlerimizi, çalışmalarımızı, fedakârlıklarımızı üst düzeyde gerçekleştiriyoruz.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Öğrenci Merkezi yeniden yapılıyor

Özellikle alt yapı ile ilgili eksikliklerimizi, sorunlarımızı büyük ölçüde tamamladık. Bunlar bugünün sorunları değildi. Geçmişte çoktan halledilmesi gereken sorunlardı ve büyük bir hızla çözüldü. Bunun dışında Üniversitemizde yeni yatırımlarımız oldu ki 2018 yılı bütçesi dahil, bütçenin büyük bir kısmı geçmişten gelen yatırımlar için bloke edilmişti. Biz yatırım imkânlarımız kısıtlı olmasına rağmen; acil işlerimizi halletmek konusunda doğru tercihlerde bulunduk, doğru adımlar attık ve bunları başarılı bir biçimde realize ettik.

Öncelikle kendisine has mekânı olmadan hizmet vermeye çalışan Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerimizi yeni bir binaya kavuşturduk. Bir üniversite için en önemli konu, belki de ön lisans ve lisans eğitiminden ziyade, lisansüstü eğitimdir. Üniversiteler artık öğrencilerinin ne kadarının lisansüstü eğitim aldıklarına göre değerlendiriliyor. Onlara çok güzel, ferah, geniş bir mekân sağlamış olduk.

Eskiyen, bakım onarıma ihtiyaç duyulan binalarımızın tadilattan geçmesi ve aynı zamanda modernize edilmesi gerekiyordu, bunları gerçekleştirdik. Bu binaların hepsinde güçlendirme çalışmaları yapıldı. Şehzadeler Yerleşkesindeki Sosyal Tesisler, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesindeki Öğrenci Merkezi gibi pek çok binanın güçlendirmesi yapıldı. Bütün eski binalarımızda önceliği güçlendirmeye, iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili standartları sağlamaya verdik.

Merkez Kütüphane, öğrenciler ve öğretim elemanlarının koşa koşa gidecekleri bir mekân olacak

Hizmet verme noktasında çok ciddi bir sıkıntı yaşayan hastanemize bu sene sonuna kalmadan tamamlanacak olan ek hizmet binasını yaptık. Poliklinikleri hastaneden çıkarıyoruz. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz çok uygun olmayan sınıflarda eğitim alıyorlardı. Onlara ek binamızda üç tane 250 kişi kapasiteli modern amfiler yapıldı.

Yine Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsümüzde; mezuniyetlerimizi, diğer etkinliklerimizi yapabileceğimiz ve öğrencilerimizin keyif alacağı, mutlu olacağı bir rekreasyon alanını tamamladık. Bu gerçekten üniversitelerde olması gereken bir prestij projesi olarak hayata geçti.

Kütüphaneyi çok modern hale getiriyoruz. Üniversitenin Merkez Kütüphanesi bir kattan ibaretti, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ile aynı binadaydı. Enstitülerimizi yeni yapılan binalarına taşıdık. Merkez kütüphanemiz için çok güzel bir proje çizildi. Burası, öğretim görevlilerimizin ve öğrencilerimizin koşa koşa gidecekleri bir mekâna dönüşecek. Bu yıl sonuna kadar o proje de tamamlanmış olacak.

Dolayısıyla doğru tercihlerde bulunduk, yapımlarında da sonuna kadar takipçi olduk. Sıkı bir denetim var. Benden başlayarak tüm arkadaşlarım; aynı titizlikle, duyarlılıkla işlerini yerine getiriyorlar” diye konuştu.

Üniversitemiz problemlerini çözerek, emin adımlarla geleceğe doğru ilerliyor

Bunların yanı sıra MCBܒde doğru akademik birimlerin, bölümlerin ve programların açılması gerektiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Önümüzdeki yıl, eski Rektörlük binamız Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak hizmet vermeye başlayacak. İlahiyat Fakültemizi de aynı binanın zemin katına taşıyoruz. İlahiyat Fakültesi için inşallah zaman içinde ayrı bir bina planlanır ve tamamlanır. Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü, 20 öğrenciyle 2018-2019 Akademik Yılında eğitim-öğretim vermeye başlıyor.

Yine memnuniyet duyduğum bir diğer gelişme de İlahiyat Fakültemiz için öğrenci alma iznini almış olmamız. Önümüzdeki yıldan itibaren, İlahiyat Fakültemiz 80 öğrenciyle Arapça Hazırlık Sınıfı olacak şekilde eğitim-öğretime başlıyor. Soma Meslek Yüksekokulunda Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü, Kula Meslek Yüksekokulunda Mimari Restorasyon Bölümü, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme ve İktisat Bölümleri önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alıyor. Önce akademik kadro ve fiziki alt yapı hazır hale geliyor, ondan sonra izinleri alıyoruz. Arkeoloji Bölümünde de lisansüstü eğitim başlıyor. Dolayısıyla Üniversitemiz, problemlerini çözerek, emin adımlarla geleceğe doğru ilerliyor. Bu yapılanları hep birlikte yapıyoruz. Ortada bir başarı varsa; bu tek başına bir kimseye ait değildir, bunu birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle bize her zaman destek olan, güç veren, yanımızda olan, inanan, bizimle aynı hedefe yönelmiş olan tüm akademik ve idari personelimize, yakın çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere yürekten teşekkür ediyorum. Üniversite güzel ve doğru bir şekilde yoluna devam ediyor” dedi.

Türk milletine diz çöktüremediler, çöktüremeyecekler.

Bu bayramı ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın çok sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde kutladığımızı hatırlatan Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Türkiye hakikaten ciddi bir tehdit ile karşı karşıya. Türkiye’nin bugün en temel sorunu beka sorunudur. Türkiye’nin bağımsızlığına, istiklâline ve istikbâline yönelik çok ciddi küresel bir tehdit söz konusu. Biz bunları yakın dönemde Gezi olaylarında, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da gördük. Bu kuşatma, bu tehdit, artarak devam ediyor. Türk milletinin tarihte sendelediği dönemler olmuştur ama diz çöktüğü bir dönem olmamıştır. Türk milletine diz çöktüremediler, çöktüremeyecekler. Aramızdaki farklılıkları, ayrılıkları bir kenara bırakıyoruz. Bir olduğumuzu, beraber olduğumuzu, bu ülkeye, bu vatana ve bu devlete hep birlikte sahip çıkma kararlılığında olduğumuzu herkese gösteriyoruz. Bize güç veren, tekrar birliğimizi sağlayan bayramlar bu bakımdan önem arz ediyor. Bizler, farklılıklarımızla bir zenginliği ortaya koyuyoruz. Ülkenin zenginliği, hep bu farklılıklara dayanıyor. Bizim geleceğimiz, devletimizin bekası söz konusu olduğunda; bütün hesabımızı, kitabımızı, değerlendirmelerimizi buna göre yapmamız gerekiyor. Bu ülke olmadığında, biz olmayız. Hür olmayız, bağımsız olmayız, yok olur gideriz. Dolayısıyla ülke için duygularımızı, varsa nefretlerimizi ve aşırı sevgilerimizi bir tarafa bırakarak; ülkenin geleceği, bağımsızlığı noktasında buluşmak durumundayız. Bayramlar işte bunu sağlıyor. Oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Tekrar arınıyoruz, yenileniyoruz ve geleceğe daha umutla bakıyoruz.

Değerli arkadaşlarım, Cuma günü bayramı idrak edeceğiz, inşallah bayramı geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de aynı şekilde kutlamaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle sizlerin Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum. Sevdiklerinizle, ailenizle, komşularınızla, arkadaşlarınızla sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
420


Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

FaceBook BlinkList del.icio.us Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG TWITTER"CBÜ HABER: MCBÜ'de Bayramlaşma Töreni" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Başlangıç
  
Yorumlar yazarlarına aittir. Yorum İçeriklerinden gazetemizin bir sorumluluğu yoktur.

E-Manisa.Com Sitesi'nde yayınlanan bütün yazı,haber, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve sair konuların her türlü telif hakkı Perçiner İnşaat Tar. Hay. ve Bilgisayar Paz. Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


GÜNCEL HABERLER          TümüTEKNOLOJİ HABER          TümüEKONOMİ HABER             Tümü

  Çocuk İşçiliği İle Gönül El...
  İl Spor Güvenlik Kurulu Top...
  Zirai Don Tehlikesine Dikka...
  Vali Deniz, Manisa 2013 Eği...
  Ege Denizi’nde Kuvvetli Fır...

  MAGİAD’tan Yerli ve Milli Z...
  Vestel Teknolojisine CES’te...
  Büyükşehir Yenilenebilir En...
  Vestel’den Engelli Hayvanla...
  Teknokent'te Konvansiyonel ...

  Manisa Ekonomisi Masaya Yat...
  Manisa Vergi Dairesi Başkan...
  Mahfi Eğilmez'in Sunumuyla ...
  Elektriğe Zam Geldi ...
  Doğalgaza Tekrar Zam Geldi...
SPOR HABERLERİ            TümüMAGAZİN HABER              TümüSAĞLIK HABERLERİ          Tümü

  Zonguldak Kömürspor: 0 - Ma...
  Manisaspor: 0 - Sarıyer: 4 ...
  Dev Adamlar Ankara’da Mağlu...
  Manisa BBSK'da Zonguldak Ma...
  Akhisarspor: 1 - Beşiktaş: ...

  Konservatuvardan Halk Müziğ...
  Eski Manisa Fotoğrafları Se...
  Yunusemre TSM Korosundan Ye...
  Yunusemre’de Bin 500 Çift M...
  Yunusemre TSM Korosundan Ye...

  Büyükşehir'den Çölyak Hasta...
  Şehzadeler’in Evde Bakım Hi...
  Şehir Hastanesi’nde Asfalt ...
  Büyükşehir’in Evde Bakım Zi...
  An İle Yarışanlardan Büyükş...
| Anasayfa | Rehber | Foto Galeri| İletişim | Sitene Ekle |
Manisa Haber Portalı Kuruluş Tarihi: 08-08-2004
Hosting: TCDNS.COM
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.

döviz kuru